Formula 1 – Bakü

Formula 1 – Bakü

Client

Formula 1 - Bakü

Project

PHOTOGRAPH

Yüz binlerce insanın sevdiği bir spor olan Formula 1 her yıl farklı bir ülkede gerçekleştiriliyor. 2021 Ekim ayında ise Grand Prix Türkiye’de gerçekleştirildi. Atmosferin güzelliğini ve insanların heyecanını objektiflerle yakalayabilmek bizlere büyük bir gurur ve mutluluk verdi.

Çekimler sırasında anı yakalamak son derece önemliydi. Bu sayede yarışın her anını dikkatle takip ederek fotoğraflamayı başardık. Dünyaca ünlü yarışçıların ve kullandıkları araçlarının yakaladığımız bu görselleri kusursuz geçen bir günü gözler önüne seriyor.

Formula 1, a sport loved by hundreds of thousands of people, is held in a different country every year. In October 2021, the Grand Prix was held in Turkey. It gave us great pride and happiness to be able to capture the beauty of the atmosphere and the excitement of people with lenses. Capturing the moment during filming was extremely important. In this way, we were able to carefully follow and photograph every moment of the race. These images we captured of world-famous racers and their vehicles reveal a flawless day

Share:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest